2016. 09. 01. - 11:35

XVI. Aquapark futás Hajdúszoboszlón

XVI. Aquapark futás Hajdúszoboszlón

Immár 16. alkalommal renezték meg Hajdúszoboszlón az Aquapark futóversenyt, melynek fő támogatója és névadó szponzora a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt.

2016. augusztus 27-én, szombaton álltak rajthoz a futás szerelmesei, akik az XVI. Aquapark futóverseny érmeiért és kupáiért küzdöttek.

A nagy hőség mindenki számára nagy kihívást jelentett, de a jól felkészült versenyzők és rendezők megbirkóztak ezzel a nehézséggel és jól szervezetten sikerült megtartani a versenyt, amelyen közel 400 fő futotta le a 3000 m-es, illetve 10000 m-es távokat. Ezen kívül a Hungarospa nevével jelzett váltófutásában 22 csapat (3X1000m-es) versenye és színvonalas aerobik bemutatók is színesítették  a programot.
 
 
Az eredményesen versenyző helyezettek ajándékcsomagot, Strandfürdő és Aquapark-, valamint Aqua-Palace élményfürdő belépőt kaptak, a váltófutás helyezettjei  pedig Hungarospa ajándékcsomagot vihettek haza.
 
A futóverseny eredményei:

2008-ban vagy később született fiúk (KIZO-FARM-táv) – 1000 m

1. Tomka Ézer        Püspökladány   03:57

2. Mezei Dániel     Hajdúböszörmény          03:58

3. Antal Ádám        Hajdúböszörmény          04:11                                            

2008-ban vagy később született lányok (BÁSTYA Kézműves Cukrászda-táv) -1000 m

1. Egri Kincső          Ebes      03:57

2. Tóth Amina        Ebes      04:05

3. Fodor Fedóra    Tiszafüred          04:07

2005-2007 között született fiúk (ICO-táv) – 1500 m

1. Tomka István    Püspökladány   05:51

2. Kovács Levente               Debrecen           05:52

3. Daróczi Tamás   Püspökladány   05:54

2005-2007 között született lányok (Szilfa Étterem-táv) – 1000 m

1. Mészáros NóraEbes      03:28

2. Hajdú Barbara   Hajdúböszörmény          03:34

3. Barna Bianka Dorottya  Nyíregyháza      03:37

2002-2004 között született fiúk (RB Fitness-táv) – 2000 m

1. Sós Barnabás     Ebes      06:39

2. Dobi Gergő        Berettyóújfalu  06:47

3. Molnár Róbert  Hajdúböszörmény          06:55

2002-2004 között született lányok (Hungarospa Aquapalace-táv) – 1500 m

1. Dobi Lili                Balmazújváros  05:35

2. Rózsa Sarolta     Hajdúböszörmény          05:38

3. Fegyveres Anikó             Hajdúböszörmény          05:41

1997-2001 között született fiúk (Hotel Silver-táv) – 2500 m

1. Szőke Balázs      Debrecen           08:39

2. Kiss Patrik           Ebes      08:50

3. Gladys Bálint     Budapest            09:11

1997-2001 között született lányok (Hotel Aurum-táv) – 1500 m

1. Molnár Sára       Hajdúböszörmény          05:27

2. Morris Jenni      Budapest            06:14

3. Tóth Éva              Püspökladány   06:44

40 év feletti férfi rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv)  - 3333 m „Szabó László-emléktáv”

1. Sós Barnabás     Ebes      11:50

2. Bartha Attila      Debrecen           12:22

3. Kovács Tibor                      12:48

Nyílt női rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) – 3333 m

1. Aradi Bernadett               Debrecen           12:28

2. Varga Krisztina  Hajdúböszörmény          13:30

3. Kiss Bettina        Hajdúböszörmény          14:37

40 év feletti női rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) – 3333 m

1. Fegyveres Imréné          Hajdúböszörmény          16:49

2. Barnáné Tóth Katalin     Nyíregyháza     

3. Katonáné Székelyhídi Éva           Nagyhegyes     

Nyílt férfi hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) – 10 000 m

1. Kovács Zsolt       Józsa     35:54

2. Kapitány Zoltán                Karcag  39:21

3. Jung Ferenc       Debrecen           40:17

40 év feletti férfi hosszú táv (HOTEL AURUM-táv)   - 10 000 m „Willi Müller-emléktáv”

 

1. Varga Zoltán      Debrecen           40:51

2. Takács György  Hajdúszoboszló               41:12

3. Zalka Péter         Budapest            41:25

Nyílt női hosszú táv (HOTEL AURUM-táv)

1. Gulyás Vera       Debrecen           39:20

2. Enyediné Dobai Henriett             Ebes      44:00

3. Dr. Szentpéteri Diána    Püspökladány   45:14

Nyílt 40 év feletti női hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) 

1. Makainé Szabó Csilla     Hajdúszoboszló               48:41

2. Hegedűs Erika   Debrecen           54:03

3. Morris Andrea  Budapest            57:13

HUNGOROSPA-váltóverseny – nyílt – 3x1000 m

1. Kovács Zsolt – Fülöp Attila – Jung Ferenc                           08:48

2. Tóth Balázs – Petneházi Gábor – Szőke Balázs                  08:57

3. Ifj. Sós Barnabás – Sós Barnabás – Kiss Patrik                  09:34

HUNGOROSPA-váltóverseny – női – 3x1000 m

1. Varga Krisztina – Kiss Bettina – Aradi Bernadett                               10:28

2. Ménes Anita – Gulyás vera – Molnár Sára                          10:30

3. Enyedi Sára – Sós Anna – Mészáros Nóra                            12:04

 

Minden helyezettnek és versenyzőnek szeretettel gratulálunk!

Sportoljunk együtt jövőre is!

 

SziZsu