XIV. Aquapark Futás Hajdúszoboszlón
Ha augusztus utolsó hétvégéjéről van szó, akkor biztos, hogy megrendezésre kerül a hajdúszoboszlói repülőtéren, az „Aquapark Futóverseny”. Idén sem történt másképp, 2014. augusztus 30-án, szombaton immáron 14. alkalommal álltak rajthoz a futás szerelmesei. A verseny fő támogatója a Hungarospa Hajdúszoboszlói Zrt.
Közel 600 futó gyűlt össze augusztus utolsó hétvégéjén, a hajdúszoboszlói repülőtéren, akik a XIV. Aquapark futóverseny érmeiért és kupáiért küzdöttek. A nagy hőség mindenki számára nagy kihívást jelentett, de a jól felkészült versenyzők és rendezők megbirkóztak ezzel a nehézséggel.
A negyven év felettiek férfi rövidtávú versenyét, a tavaly, éppen az Aquafutás utáni héten, tragikus hirtelenséggel elhunyt Szabó László tanár úrra emlékezve, a korábbi kiváló sportember után nevezték el.
A hagyományoknak megfelelően, a negyven év felettiek tíz kilométeres távjával pedig, továbbra is Willi Müllerre emlékeznek. A német férfi egy korábbi évben, éppen ezen a távon vesztette életét.
Az eredményesen versenyző helyezettek ajándékcsomagot, Strandfürdő és Aquapark-, valamint Aqua-palace élményfürdő belépőt kaptak, a váltófutás helyezettjei pedig Hungarospa ajándékcsomagot vihettek haza.
Íme a helyezések:
A XIV. „HAJDÚSZOBOSZLÓI AQUAPARK” FUTÓVERSENY DOBOGÓS VERSENYZŐI
2014. augusztus 30.
I. 2006-ban vagy később született fiúk (NELSON Étterem-Cukrászda-táv) – 1000 m
1. Pető Benjámin
Hajdúszoboszló
04:20
2. Tomka Ruben
Püspökladány
04:21
3. Tomka Ézer
Püspökladány
04:26
II. 2006-ban vagy később született lányok (MAJOR Panzió- és Étterem-táv)- 1000 m
1. Hajdú Barbara
Hajdúböszörmény
04:27
2. Barna Bianka Dorottya
Nyíregyháza
04:34
3.Enyedi Sára
Ebes
04:36
III. 2003-2005 között született fiúk (SZILFA Étterem-táv) – 1500 m
1. Molnár Róbert
Hajdúböszörmény
05:27
2. Daróczy Péter
Püspökladány
05:31
3. Kovács Gyula
Hajdúböszörmény
05:34
IV. 2003-2005 között született lányok (BÁSTYA Kézműves Cukrászda-táv) – 1000 m
1. Lovas Bernadett
Hajdúböszörmény
03:49
2. Chrobák Lili
Debrecen
03:51
3. Kathi Réka
Hajdúböszörmény
03:53
V. 2000-2002 között született fiúk (ICO-táv) – 2000 m
1. Szőke Balázs
Debrecen
06:54
2. Dobi Gergő
Hajdúszoboszló
07:10
3. Bagi László
Püspökladány
07:22
VI. 2000-2002 között született lányok (RB Fitness-táv) – 1500 m
1. Szabó Judit
Hajdúböszörmény
05:59
2. Fegyveres Vanda
Hajdúböszörmény
06:00
3. Szabó Kata
Hajdúböszörmény
06:01
VII. 1995-1999 között született fiúk (HUNGAROSPA AQUAPALACE-táv) – 2500 m
1. Tóth Balázs
Debrecen
08:50
2. Kiss Patrik
Ebes
08:57
3. Csizmadia Adrián
Tiszaújváros
09:09
VIII. 1995-1999 között született lányok (HUNGAROSPA AQUAPALACE-táv) – 1500 m
1. Szentpéteri Bianka
Püspökladány
05:51
2. Molnár Sára
Hajdúböszörmény
05:55
3. Kovács Viktória
Nagyhegyes
06:14
XI. Nyílt férfi rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) – 3300 m
1. Hadházi Máté
Debrecen
11:06
2. Petneházi Gábor
Debrecen
11:14
3. Mezei Gergő
Hajdúböszörmény
11:24
X. Nyílt 40 év feletti férfi rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) „Szabó László-emléktáv" - 3300 m
1. Soós Barnabás
Ebes
11:37
2. Bartha Attila
Debrecen
12:04
3. Kovács Gábor
Nyíregyháza
12:06
XI. Nyílt női rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) – 3300 m
1. Gulyás Vera
Debrecen
12:32
2. Varga Krisztina
Hajdúböszörmény
12:38
3. Juhász Leila
Debrecen
14:08
XII. Nyílt 40 év feletti női rövid táv (LONGÁVEL Óra-Ékszer-táv) - 3300 m
1. Zákány Katalin
Debrecen
14:47
2. Barnáné Tóth Katalin
Nyíregyháza
16:12
3. Benkő Ildikó
Debrecen
17:45
XIII. Nyílt férfi hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) – 10 000 m
1. Juhász Balázs
Csenger
36:35
2. Kapitány Zoltán
Karcag
37:15
3. Kánai Roland
Tiszaújváros
37:22
XIV. Nyílt 40 év feletti férfi hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) „Willi Müller-emléktáv” – 10 000 m
1. Chrobák Gyula
Debrecen
41:33
2. Barna Miklós
Nyíregyháza
42:19
3. Dani János
Vámospércs
42:28
XV. Nyílt női hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) – 10 000 m
1. Szentpéteri Diána
Püspökladány
43:30
2. Enyediné Dobai Henriett
Ebes
43:37
3. Varga Ferencné
Ebes
50:22
XVI. Nyílt 40 év feletti női hosszú táv (HOTEL AURUM-táv) - 10 000 m
1. Muczáné Gulyás Erzsébet
Debrecen
48:47
2. Makainé Szabó Csilla
Hajdúszoboszló
50:04
3. Kubovics Éva
Nyíregyháza
51:37
XVII. HUNGOROSPA-váltóverseny – férfi – 3 x 1000 m
1. „Üstökösök” - Pásti Ferenc - Éles Olivér - Petneházi Gábor
Debrecen
08:56
2. „Afrikaiak” – Hadházi Máté - Mezei Gergő - Fülöp Attila
Debrecen
09:02
3. „K. Szabó Team” – Szilágyi Ádám–Szőke Balázs–Tóth Balázs
Debrecen
09:45
XVIII. HUNGOROSPA-váltóverseny – női – 3 x 1000 m
1. „Fürge nyulak”- K.Szabó Gabi-Orosz Dóra-Kozma Bettina
Debrecen
10:38
2. „Gaz-Ellák” –Varga Krisztina-Szabó katalin- Gulyás Vera
Debrecen
10:55
3. „Sportosok” – Soós Anna-Enyedi Sára – Mészáros Nóra
Ebes
13:06
Minden helyezettnek és versenyzőnek szeretettel gratulálunk!
Sportoljunk együtt jövőre is!
SziZsu